Bank Spółdzielczy w Kątach Wrocławskich w październiku 2007r. obchodził swoje 60- cio lecie. Taki jubileusz świadczyć może tylko o jednym - jak prężną jednostką jest BS Kąty Wrocławskie.

Pomimo zmieniających się przez te lata realiów politycznych, gospodarczych, pojawiającej się wciąż nowej konkurencji tj. PKO BP, Bank Zachodni WBK.S.A., Południowo-Zachodni SKOK, Bank Spółdzielczy wciąż należy do czołówki instytucji finansowych działających na lokalnym rynku, cieszących się dobrą opinia klientów.

Niewątpliwie atutem naszego Banku jest umiejętne łączenie cech banków komercyjnych, czyli wprowadzanie nowoczesnych produktów tj, SMS Banking, Bank Internetowy z tradycją, indywidualnym podejściem do klientów, którzy czują się w Naszym banku bezpiecznie, jak w rodzinie, tego duże banki komercyjne mogą nam tylko pozazdrościć.

Dobra znajomość klientów i ich potrzeb przyciąga i powoduje, że wciąż przybywa nam nowych klientów, i nikt nie czuje się w Banku obco, jest znany z imienia i nazwiska. Banki komercyjne ze względu na duży obszar działania nie mogą pozwoli sobie na tak komfortową sytuację.

W chwili obecnej działalność Banku Spółdzielczego skupia się na terenie trzech Gmin; Gmina Kąty Wr., Sobótka, Żórawina, w ramach 8 –miu placówek:

  • Oddział Kąty Wrocławskie
  • Oddział Sobótka
  • Oddział Żórawina


Bank Spółdzielczy w Kątach Wrocławskie jest instytucją ściśle związaną z rynkiem i środowiskiem lokalnym. Swoją działalność opiera nie tylko na finansach, ale również na wspieraniu rozwoju kulturalno- oświatowego Gminy i okolic.

Jednym z takich przejawów działalności kulturalnej Banku, był współudział w przygotowaniu i wydaniu albumu autorstwa klienta banku Pt. „Kąty Wrocławskie nieznane obrazy Śląskiego Miasteczka”. Wydając ten album Zarząd Banku Spółdzielczego dedykował go swoim Klientom z okazji 60-cio lecia.

Bank Spółdzielczy w Katach Wr. aktywnie współpracuje i wspiera działalność takich instytucji jak:

  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,
  • Fundacja Dzieciom ? Zdążyć z Pomocą
  • Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
  • Dolnośląska Izba Rolnicza Miejsko-Gminnego Zarządu PSL w Sobótce.
  • Inne

POWRÓT